دپارتمان نوجوان (12 الی 18 سال)

اهداف اصلی دوره های ترمیک نوجوانان

در دوره‌ های ترمیک نوجوانان، تمرکز بر تدریس هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی (Reading ،Writing ،Listening ،Speaking) و زیرمهارت‌های (Vocabulary،Grammar،Pronunciation) است.

با توجه به سیاست‌های کلی آکادمی زبان پیشگامان، این دوره تاکید بسیار ویژه‌ای بر روی تقویت مهارت گفتاری (مکالمه زبان انگلیسی) زبان آموزان دارد تا بتوانند پس از طی هر ترم به راحتی از تمامی ساختارها و کلمات نو آموخته خود در مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنند.

به علاوه، زیر مهارت های زبانی نیز از قبیل دستور زبان(Grammar)، واژگان(Vocabulary)، تلفظ(Pronunciation) ،هم‌آیی(Collocation) و کار گفت‌ها (Speech acts) نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفته و تقویت می‌شوند.

از آنجا که بر اساس اصول آموزشی زبان آموز محور (Learner-Centered Teaching)، دانشجو در کانون اصلی توجه است، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که متغیر های شخصی زبان‌آموزان از جمله متغیرهای شخصیتی (Personality Variables)، تفاوت‌های فردی (Individual Differences) و مهارت‌های فردی (Personal Skills) تاثیر فراوانی بر میزان پیشرفت زبان آموزان در زبان دوم دارند.

جدا از مهارت‌های زبانی، زبان‌آموزان به تقویت مهارت‌های فرازبانی نیز نیاز دارند تا بتوانند از زبان نوآموخته به بهترین شکل استفاده کنند.
علاوه بر موارد فوق، دوره‌های آموزشی آکادمی زبان پیشگامان پیشرفت مــهارت‌های متــعددی از جــمله Critical Thinking (تفکر انتقادی)، Reflective Thinking (تفکر انعکاسی)، Autonomy (خود گردانی)، Self-efficiency (خود کارامدی)، Accountability (مسئولیت پذیری)، Motivation (انگیزش) و Self-evaluation (خود ارزیابی) را در دستور کار خود قرارداده است.

از دیگر ویژگی‌های مهم دوره آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان، آماده‌سازی آنان برای شرکت در آزمون‌های بین المللی مانند KET, PET,FCE, CAE, CPE است. به عبارت دیگر، زبان آموزان پس از گذراندن سطوح مربوطه (طبق چارت آموزشی) خواهند توانست در این آزمون‌ها شرکت کنند.

کتاب های دوره

منابع آموزشی زبان انگلیسی دوره های ترمیک نوجوانان در آکادمی زبان پیشگامان، کتاب‌های Solutions از دانشگاه آکسفورد هستند که با اهداف بالا مطابقت کامل داشته و زبان آموزان می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و بالاترین بازدهی به اهداف خود برسند.

تعداد نفرات

با توجه به اهمیت تقویت مهارت مکالمه و اختصاص زمان کافی به زبان‌آموزان برای صحبت کردن، تعداد نفرات هر کلاس به صورت 12 تا 16 نفر است.

تعداد جلسات دوره

تعداد جلسات دوره‌ ترمیک نوجوانان 20 تا 24 جلسه است که 2 جلسه آخر هر ترم صرفا مختص به کلاس‌ های بحث آزاد بوده و 10 جلسه کلاس جانبی رایگان(اختیاری) می باشد.

ویژگی های دوره های ترمیک نوجوانان

 • تعداد نفرات محدود و مناسب (12 تا 16 نفر)
 • امکان انتخاب روز و ساعت توسط زبان آموزان و به صورت هماهنگ با ساعات مدارس
 • حضور مجرب‌ترین استادان آموزش زبان انگلیسی
 • تاکید بر روی آموزش مکالمه انگلیسی
 • مشاوره‌های منظم و پشتیبانی آموزشی مستمر در طول دوره به صورت تلفنی، آنلاین و حضوری توسط کارشناسان موسسه
 • ارائه کلاس‌ های جانبی رایگان
 • برگزاری کلاس‌ های رفع اشکال فردی رایگان
 • آماده‌سازی زبان آموزان برای شرکت در آزمون‌ های بین‌المللی
 • استفاده از به روزترین منابع آموزشی

کلاس ها و خدمات جانبی رایگان دوره

اولین و مهم ترین شعار آکادمی زبان پیشگامان دوری از کارکرد با اهداف بیزنس محور و ارائه بالاترین خدمات با بهترین کیفیت ممکن است. به خود می بالیم که همواره بر شعار و سیاست های خود پایبند بوده و هستیم و در این راستا توانستیم کلاس های جانبی را به صورت کاملا رایگان( اختیاری) مختص زبان آموزان پیشگامان برگزار نماییم. به جرات می‌توان گفت آکادمی زبان پیشگامان جز معدود موسسات زبان در کشور است که اینگونه کلاس هایی را ارائه می دهد. در کنار این مورد فعالیت‌های دپارتمان نوجوانان آکادمی زبان پیشگامان ، چیزی فراتر از برگزاری دوره‌های اصلی آموزشی و دوره‌های مخصوص آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی است.

به باور ما، فراگیری زبان انگلیسی فعالیتی تک بعدی و صرفا محدود به روش‌های سنتی نیست که تنها در کلاس‌های آموزشی انجام شود، و بسته به نیاز و روحیه افراد، هر فعالیتی که به نوعی به زبان انگلیسی مربوط باشد می‌تواند تاثیر بزرگی روی پیشرفت آنان بگذارد و این مورد نیز یکی دیگر از دلایلی بود که تصمیم گرفتیم در کنار کلاس‌های اصلی آموزشی، از دوره‌های جانبی مختلف نیز برای بهبود دانش زبانی شما استفاده کنیم.

در این دوره‌های جانبی،زبان آموزان فرصتی خواهند یافت تا آنچه در کلاس‌های اصلی یادگرفته‌اند را در فضایی متفاوت و دوستانه‌تر در عمل استفاده کرده و با یادگیری نکاتی جذاب و سودمند، برای کلاس‌ اصلی خود یا در زندگی روزمره حرفی متفاوت برای گفتن داشته باشند!

اساتید به کارگرفته شده در این کلاس ها همگی از اساتید برتر بوده و به راحتی اهداف آموزشی کلاس را پیاده سازی می کنند.

این کلاس ها یکی از بزرگترین نقاط قوت آکادمی زبان پیشگامان محسوب می‌شوند که باعث شده‌اند میزان پیشرفت زبان آموزان در مهارت های مختلف مخصوصا مهارت مکالمه چندین برابر شود.

این دوره ها فقط مختص زبان آموزان آکادمی زبان پیشگامان بوده و تمامی زبان آموزان دوره های نوجوانان می‌توانند مادامی که زبان آموز موسسه هستند از این کلاس ها استفاده نمایند.

 

مدرسین دوره های ترمیک نوجوانان

استادانی که در آکادمی زبان پیشگامان مشغول آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان هستند، از جمله برترین و موفق‌ترین استادان زبان هستند که مهر تایید به کارنامه علمی آنها زده شده است.

تمامی استادان دارای مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در گرایش‌های زبان انگلیسی (صرفاً آموزش و ادبیات انگلیسی) بوده و حداقل 4 سال سابقه تدریس حرفه‌ای زبان انگلیسی دارند.

نکته حائز اهمیت دیگری که باعث موفقیت چشمگیر استادان دپارتمان نوجوانان آکادمی زبان پیشگامان در علاقمند کردن نوجوانان به یادگیری زبان انگلیسی شده است.

به عبارت دیگر، تمامی استادانی که در دپارتمان نوجوانان آکادمی زبان پیشگامان مشغول به تدریس هستند حدود 50 ساعت آموزش روانشناسی تربیتی را گذرانده‌اند و کاملا با شیوه های برخورد و رفتار با نوجوانان آگاه و مسلط هستند.

نحوه تعیین سطح و ثبت نام

تعیین سطح و مشاوره رایگان همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:00 الی  20:00 شب به صورت شفاهی و رایگان انجام شده و پس از تعیین سطح، زبان آموزان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

در آزمون‌های تعیین سطح موسسه، 12 مولفه زبانی زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند:

 • توان درک سوالات آزمون گیرنده (Understanding)
 • قابلیت تفکر انتقادی درباره سوالات (Critical Thinking)
 • میزان روان صحبت کردن زبان آموز (Fluency)
 • میزان رعایت ساختارهای دستوری و انتخاب صحیح واژگان (Accuracy)
 • دامنه ساختار های دستوری و واژگان مورد استفاده زبان آموز (Lexical and Grammatical Range)
 • سطح اضطراب زبان آموز هنگام استفاده از زبان دوم (L2 Anxiety)
 • میزان چسبندگی جملات تولیدی توسط زبان آموز از لحاظ مکانیک زبانی (Cohesion)
 • میزان پیوستگی در جملات تولیدی (Coherence)
 • میزان دقت در ارائه پاسخ هایی که مرتبط با سوال باشند (Task Achievement)
 • درصد استفاده از ساختار های طبیعی در زبان دوم (Attestedness)
 • میزان تلاشی که شنونده نیاز دارد تا منظور زبان آموز را درک کند (Listener’s Effort)
 • تاثیر کلی ارائه زبان آموز بر ممتحن (Overall Impression)

12 مولفه بالا، اصلی ترین پارامترهای سنجش کیفیت مکالمه زبان انگلیسی هستند و از ترکیبی از روبریک های آزمون های IELTS، TOEFL (iBT) ، FCE ، Michigan Test ، Chicago English Aptitude Test به دست آمده‌اند.

آزمون گیرندگان بر روی 4 پارامتر از 12 پارامتر بالا تمرکز می‌کنند. سوالات مطرح شده در آزمون تعیین سطح نیز به صورت کاملا تصادفی (Random Sampling) از بانک سوالات موسسه استخراج شده و هر سوال به صورت هدفمند 2 یا 3 متغیر را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

پس از اتمام آزمون تعیین سطح، کارشناسان آموزشی ما درک بسیار جامع و شفافی از آناتومی زبان آموزان خواهند داشت.

 

قوانین دوره های ترمیک نوجوانان

 • هر زبان آموز بیش از 3 جلسه در هر ترم مجاز به غیبت نیست.
 • زبان آموزان متعهد به حضور در کلاس ها راس ساعت مقرر هستند.
 • شرکت در امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم الزامی است. در غیر اینصورت، موسسه از پذیرش زبان آموزان غایب در امتحان برای ترم های بعدی معذور خواهد بود.
 • زبان آموزان متعهد به تسویه شهریه قبل از شروع کلاس ها هستند.
 • حداقل سن استفاده از کلاس های آموزشی نوجوانان 12 سال و حداکثر 18 سال است.

 

آشنایی با امتحانات دوره های ترمیک نوجوانان:

در این دوره یک آزمون میان ترم و یک آزمون پایان ترم از زبان آموزان گرفته می شود:

آزمون میان ترم: این آزمون به صورت کتبی توسط یکی از سوپروایزرین موسسه در نیمه ترم برگزار می گردد و نقاط قوت و ضعف زبان آموزان به صورت انفرادی به ایشان گزارش داده می شود.این امتحان به زبان آموزان این فرصت را می دهد که سطح علمی خود را محک بزنند.

آزمون پایان ترم:این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی برگزار می گردد.آزمون شفاهی توسط سوپروایزرین موسسه برگزار می گردد و امتحان کتبی نیز در زمان مقرر برگزار خواهد شد و پس از پایان ترم زبان آموز گزارش دقیقی از نقاط قوت و ضعف خود از سوپروایزر مربوطه دریافت خواهد کرد.

 

گزارش دهی به والدین

ما به عنوان موسسه پیشگام در رضایتمندی مشتری، برای اولیای زبان‌آموزان جایگاه بسیار ویژه ای قائل بوده و وظیفه خود می‌دانیم که اولیا کاملا در جریان روند آموزشی و میزان پیشرفت فرزند خود قرار گیرند.
شما اولیای عزیز می‌توانید به صورت هر جلسه از روند کلاس و میزان پیشرفت زبان آموز خود و ارائه نظرات از طریق اپلیکیشن اختصاصی آکادمی زبان پیشگامان بهره‌مند شوید.

این اپلیکیشن طوری طراحی شده که اولیا دقیقا می توانند با هر بار مراجعه از چند و چون کلاس ، موارد تدریس شده در کلاس و میزان پیشرفت زبان آموز آگاه شده و نظرات خود را برای استاد مربوطه انعکاس دهند.

در کنار این موضوع، اولیا  می توانند ارزیابی ها و کارنامه فرزند خود را از طریق اپلیکیشن اختصاصی پیشگامان دنبال کنند و از روند تحصیلی فرزند خود با خبر باشند.

 

پشتیبانی فردی آموزشی 

یکی از امتیازات مهم دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان، پشتیبانی رایگان آموزشی است.

کلیه زبان آموزان هر زمان که نیاز داشته باشند می توانند با سوپروایزرهای آکادمی زبان پیشگامان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره داشته و سوالات یا مشکلات احتمالی خود را با آنها در میان بگذارند.

تمامی زبان آموزان در پایان هر ترم و پس از گذراندن آزمون کتبی، برای آزمون شفاهی و ارزیابی مهارت‌های مکالمه، به یکی از سوپروایزرهای موسسه معرفی می‌شوند.

در این آزمون، میزان پیشرفت زبان آموز سنجیده شده و درباره نقاط ضعف و قوت با آنان صحبت می‌شود. در صورت عدم پیشرفت مورد انتظار، مشکلات و علل این امر بررسی شده و راهکارهایی برای حل آن ارائه می‌شود.

این آزمون‌های شفاهی که هر ترم برگزار می‌شوند، هم به زبان آموزان فرصتی می دهند تا میزان پیشرفت خود را در مکالمه محک بزنند و هم به متخصصان آموزشگاه امکان می‌دهد که به طور منظم و مداوم پیشرفت زبان آموزان را رصد کنند.