دولینگو DUOLINGO

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید یا فرصت نمی‌کنید در آکادمی زبان پیشگامان  به یادگیری زبان بپردازید، استفاده از یک نرم‌ افزار یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. توصیه ما این است که از تأثیر تکنولوژی بر فرآیند یادگیری زبان انگلیسی غافل نشوید. اگر شما هم جزء کسانی هستید که معتقدید که تنها کتاب می‌تواند نیازهای مطالعاتی شما را برطرف کند، باید بگوییم که این گفته اشتباه است.

دولینگو DUOLINGO

 

طبق شعاری که خود این نرم‌ افزار یادگیری زبان انگلیسی دارد (Learn English in only 5 minutes a day) یادگیری ۵ دقیقه مطالعه می‌توانید یاد بگیرید اما این نرم‌افزار به چه صورت عمل می‌کند؟

روش کار دولینگو و نرم افزارهای مشابه آن بر اساس ترجمه کلمات و جملات از زبانی به زبان دیگر است. یعنی اینکه فرض می‌شود شما به یک زبان تسلط کامل دارید و بر مبنای آن، می‌توانید زبان دیگری را یاد بگیرید.

دولینگو یک زبان را به صورت موضوعی به شما یاد می‌دهد. یعنی درس‌های اول مربوط به سلام و علیک کردن یا اسم میوه‌ها هستند و موضوعات پیچیده‌تر مثل تکنولوژی یا سیاست در درس‌های آخر ظاهر می‌شوند.

در دولینگو هر سوالی که داشته باشید می‌توانید در تالارهای گفتگو با دیگر کاربران مطرح کرده و اگر به نظر شما سوالی ایرادی دارد، آن را گزارش کنید.

دولینگو علاوه بر بیش از 25 زبان رایج در دنیا، صرفا برای سرگرمی اقدام به آموزش زبان‌ های Klingon (مربوط به سریال Star Trek) و High Valerian (مربوط به سریال محبوب Game of Thrones) هم کرده است!

تنها مشکل دولینگو برای ما ایرانی ها این است که نمی‌توانیم در آن بر مبنای زبان فارسی به یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بپردازیم، اما دوره های آموزش آنلاین داخل دولینگو دائما در حال به روز رسانی هستند و احتمالا در آینده این امکان نیز به دولینگو اضافه خواهد شد.

 

برای مشاهده کلیک کنید.